Skejci od 1989 r.

Jesteśmy związani ze sceną deskorolkową Torunia od 1989 r. Założycielem Let’s Skate jest Michał Krawczyk znany w światku deskorolkowym jako “Hela”. Startował jako zawodnik w pierwszych zawodach skateboardingowych pod arkadami na toruńskiej starówce. Od 1990 do 2010 mocno zaangażowany w organizację każdych zawodów deskorolkowych w Toruniu. Jako pracownik Mentor Skate Shop i póżniej kierując sklepem 360sklep.pl uczestniczył w scalaniu i rozwijaniu zajawki deskorolkowej w Toruniu i okolicach.

Nasze cele

Chcemy po raz kolejny brać czynny udział w życiu toruńskiej sceny deskorolkowej i znowu ją mocno zaznaczyć na mapie Polski. Niektórzy z Was pewnie pamiętają, że cykl zawodów Mentor Skateboarding Session w latach 2001-2006 organizowanych na hali Tor-Tor w Toruniu przeszedł do historii jako największe zawody deskorolkowe w Polsce. Przyciągnęły one tysiące ludzi z całej Polski i zawodników z całego świata. Deskorolkowy Toruń zaznaczył się na mapie Europy jako drugie miejsce co do wielkości zawodów deskorolkowych w Europie Wschodniej zaraz po Mystic Cup, które nadal odbywają się w Pradze. I to były piękne czasy! Może kiedyś do Nas wrócą? Kto wie. Nam na pewno taka impreza znowu się marzy. A jeśli tylko zamienić marzenia na plany – wszystko staje się możliwe 🙂

Miejsca do jazdy w Toruniu

Założenie Stowarzyszenia TSSA w którym Michał pełnił funkcję wiceprezesa zaowocowało wybudowaniem dwóch skateparków w Toruniu: na Ul.Rydygiera na Rubinkowe II i mini plazy pod wiaduktem przy Dworcu Wschodnim. Uważamy, że Toruń potrzebuje zdecydowanie więcej takich miejsc! I to chcielibyśmy zmienić. W naszych głowach już kiełkują pomysły na stworzenie z pomocą miasta nowego miejsca, z którego wszyscy mogliby korzystać. Wraz z przeniesieniem sprzedaży do internetu zdecydowana większość lokalnych skateshopów przeszła do historii. Wraz z ich zamknięciem skejt działacze …zniknęli. Ale nie wszędzie i nie na długo! Właśnie wróciliśmy i nie zamierzamy się tak łatwo poddać! Nasze życie nadal kręci się jak kółka w deskorolce.

Start Let’s Skate i Republiki

Start Szkoły Deski Let’s Skate w Toruniu wraz z powstaniem krytego Skateparku Republika daje nam mnóstwo pozytywnej energii, którą mamy zamiar zalać toruńskie ulice. Skate or Die nadal i zawsze będzie Naszym (i mamy nadzieję Waszym) hasłem! Do zobaczenia na Skateparku Republika, chodnikach, ulicach Naszego pięknego miasta Torunia. H5!